AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Sesja Jubileuszowa 80-lecia Profesora Krzysztofa Dyducha

Wramach obrad tegorocznej Konferencji odbędzie się uroczysta Sesja Jubileuszowa 80-lecia Profesora Krzysztofa Dyducha.
Prof. zw. dr hab. inż. Krzysztof Dyduch, wieloletni Przewodniczący Sekcji Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk, wieloletni Dyrektor Instytutu Materiałów i Konstrukcji Budowlanych, a także Kierownik Katedry Konstrukcji Sprężonych Wydziału Inżynierii Lądowej PK, jest jednym z największych autorytetów w zakresie konstrukcji sprężonych oraz zmęczenia konstrukcji żelbetowych w Polsce. Jego prace naukowe w zakresie reologii i zmęczenia w konstrukcjach sprężonych oraz wdrożenia Eurokodów w naszym kraju, a także ekspertyzy konstrukcji sprężonych i projekty wzmocnień konstrukcji przez sprężenie, wnoszą istotną wartość wpraktyce budowlanej do dzisiaj.

Dyskusja panelowa „Kształcenie z zakresu konstrukcji sprężonych”

Konferencji towarzyszyć będzie dyskusja panelowa, której tematem jest program edukacji na wyższych uczelniach technicznych w zakresie konstrukcji sprężonych. Jej weryfikatorem i głównym ekspertem będzie Profesor Andrzej Ajdukiewicz, autor jedynego dotychczas podręcznika z zakresu konstrukcji sprężonych w naszym kraju. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele środowiska generalnych wykonawców, wykonawców specjalistycznych w zakresie sprężenia oraz nauczycieli akademickich. Zamiarem Organizatorów jest przedyskutowanie zakresu tematycznego kształcenia w zakresie sprężonych konstrukcji betonowych na etapie inżynierskim oraz magisterskim,waspekcie zarówno podstaw naukowych, jak i praktycznych umiejętności projektowania i realizowania prac w tej technologii.

Spotkanie powitalne - Welcome Reception

W przeddzień Konferencji, 15 kwietnia 2015 o godz. 19:00, Organizatorzy zapraszają na spotkanie powitalne - Welcome Reception. Spotkanie odbędzie się na pokładzie jednej z najciekawszych krakowskich barek - Alriny, przy Bulwarze Kurlandzkim, na wprost wylotu ulicy Gazowej. Uświetni je recital jednego z najwybitniejszych polskich muzyków gitarowych, Krzysztofa Ścierańskiego, pod tytułem "Kocham gitary". Ten wirtuoz i liryk gitary basowej, członek wielu zespołów, zajmuje nieprzerwanie od ponad 25 lat pierwsze miejscewplebiscycie miesięcznika Jazz Forumwkategorii "gitara basowa”.

Koncert i uroczysta kolacja

Po zakończeniu pierwszego dnia obrad Organizatorzy zapraszają wszystkich Uczestników na koncert i uroczystą kolację. Na koncercie "Friends", upamiętniającym twórczość zmarłego w 2013 roku wybitnego polskiego gitarzysty, Jarosława Śmietany, zaprezentowane zostaną kompozycje artysty w aranżacji jego przyjaciół. Materiał "Friends" przygotowany został z inicjatywy Adama Czerwińskiego, perkusisty, który przez ponad 20 lat tworzył i grał z Jarosławem Śmietaną. W koncercie udział wezmą czołowi polscy muzycy jazzowi, współpracujący przez wiele lat ze zmarłym artystą: Adam Czerwiński, Piotr Wyleżoł, Antoni Dębski, Marek Napiórkowski i Piotr Baron. Szczegóły organizacyjne dotyczące koncertu i uroczystej kolacji przedstawione zostaną w Programie Konferencji.